27 Eylül 2011

Bozcaada/ÇANAKKALE


Bozcaada...harika bir yer. Güzel ve ekonomik tatil yapmak için ideal bir yer. Nasıl gidilir...nereler gezilir...nerede kalınır... nasıl eğlenilir...neler yenilir....ne içilir...buradan öğrenebilirler. Gezip-görülecek yerlerin listesine Bozcaada' yı da eklemelisiniz.
Bozcaada Kalesi
Feribot ile adaya yaklaşırken ilk dikkati çeken Bozcaada kalesi. Rüzgar enerji santralleri, özellikle gün batımında, hemen önündeki eski Polente Feneri ile oluşturduğu manzara görülmeye değer güzellikte.

Bozcaada Rüzgar Enerji Santrali, yaklaşık 30.000 kişinin elektrik ihtiyacını karşılayan, Türkiye’nin en büyük rüzgar enerji santrali.
Namazgah Çeşmesi
Meryem Ana Kilisesi


Rum Ortodoks cemaatine ait, ibadete açık tek kilise.


Saat Kulesi


Ada sokaklarını bir saat içinde gezmek mümkün. Fakat her gezilişinde farklı bir ayrıntı, farklı bir güzellik dikkati çekiyor.Bozcaada tatilimizin en güzel tarafı, 4-5 Haziran' da düzenlenen "Yerel Tatlar Festivali " ne rastlamamız oldu. Kale içinde düzenlenen festivalde, Bozcaada sakinlerinin yapmış oldukları adaya özgün yemekler sergileniyor. Kaleye, festival yerine girişte alınan 10 TL karşılığında  hepsi çok lezzetli yemeklerden sınırsız alabiliyorsunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...