21 Aralık 2013

5.İZMİR YEMEK BLOGU YAZARLARI BULUŞMASI

5. İzmir yemek blogu yazarları buluşması 1 ARALIK pazar günü Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde bulunan A7 Şehir Kulübünde yapıldı. Buluşma organizasyonunda görev alan Nergiz Mevsimi, Sende Pişir, Mis Kokulu Lezzetler, Hep leziz, Dilodan Tarifler ve Egeden Tarifler yemek blogları yazarları arkadaşların yaklaşık 2 ay süren büyük emekleri sonunda aynı dili konuşan 52 yemek blogu yazarları bir araya geldik. Çok keyifli saatler geçirdik. Organizasyonda emeği geçen arkadaşlara çookk teşekkür ediyorum...Bizi kapıda ilk karşılayan bu minik tatları bizler için Nilabella Makaron hazırlamış. Vee hemen yanında makaronlara eşlik eden Lavanta lişelerini Renkli Kolonya hazırlamış.


Üzerlerinde bulunan numaralar bazı sahiplerine şans getirdiler ve hediye çekilişlerinde çeşitli hediyeler kazandırdılar.


Ve günün sürprizi Nergis Mevsimi tarafından hazırlanan kişiye özel hazırlanan kurabiyelerdi. Mavi demliğime de dikkat ediniz lütfen:)) Her birimizin bloglarını ziyaret ederek fikirler almış, herkese tek,tek özel kurabiyeler hazırlamış. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Ellerine, emeğine sağlık....

Menümüz balık ve tavuk olmak üzere iki seçenekliydi. Ben balık menüsünü seçmiştim. Masamızda Egemizin meşhur otları ve zeytinyağlılardan oluşan her biri harika sunumlar vardı.Bunları ara sıcak, ana yemeğimiz ve meyveler ve...Baca Cafe' nin ikramı olan nefis pasta geldi.
  Dr Oetker in kurduğu standta hazırlanan mozaik pasta tadıldı.
Buluşmalarımızın en güzel heyecanlı anları olan çekilişlere sıra geldi.
Çekilişte yer alan firmalar ve ürünleri....
 -Uğur Mikrodalga Fırın
- İnanlı Yapı (Eski İzmir Caddesi No : 319 Karabağlar / İzmir Tel: 02322261088)dan 2 kişiye hediye çeki
İMSE 'den 5 kişiye yemek kursu
Bademmutfak 'tan 3 kişiye çikolata kursu
Emsan 'dan 4 adet döküm tava
Evim.net 'ten 4 adet blendır seti
Ar-yıldız'dan 3 adet hediye
Porland'dan 5 adet porselen sahan
Dr Oetker'den 5 adet kek kalıbı
Feast'ten 4 adet şemsiye, kitap ve çanta
Söke Un'dan Aydan Üstkanat'ın Artmazsa Yetmez adlı kitabı
Gurmereyon'dan 5 adet mutfak seti
Martı Yayınları'ndan 10 adet kitap

Chado'dan 25 adet değişik çeşitlerde aromalı çay
Ekofit'den (Simon Levelt kahve, Fior di Frutta reçel,  Nocciolata fındık kreması, Green Dream çikolata, Le Pain des fleurs markalı organik ürünler)
Tazemasa'dan 4 adet bakliyat

Ve sponsorlarımız...
YKM Home                                                                           
   Selva


                                                                        BumerangSponsor firmalarımıza, fotoğraf çekimleriyle o güzel ölümsüz kareleri sunan  Figen Karavaş Photograpy' e ve katılan arkadaşlarımın hepsine ayrı ayrı teşekkürler ediyorum.
Bir sonraki organizasyon komitesi olarak seçilen böcürük, lezzet kahvesi, vakit buldukça,kelebek günlüğüm,, ve nefis kokular bloglarının yazar arkadaşlara şimdiden kolaylıklar diliyorum...Bir daha ki etkinlikte buluşmak üzere...hoşçakalın...hep sevgiyle kalın...sevgilerimle....Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...